ال جی, علم و تکنولوژی

چگونه لوازم خانگی هوشمند می‌توانند به صرفه‌جویی در مصرف انرژی و حفظ کره‌ی زمین کمک کنند؟

امروزه استفاده از لوازم خانگی هوشمند بیش‌تر از همیشه گسترش پیدا کرده است. راحت طلبی روزمره‌ی انسان‌ها این نیاز را در انسان تقویت نموده و موجب گسترش استفاده از لوازم خانگی هوشمند شده است. هنگام استفاده از لوازم خانگی باید نیم نگاهی به محیط اطراف و کره‌ی زمین نیز داشته باشیم. نباید به خاطر منافع شخصی قدم در راه نابودی کره‌ی زمین برداریم و باید این نکته را مدنظر داشته باشیم که کره‌ی زمین را به زادگاهی بهتر برای نسل آینده و فرزندانمان تبدیل کنیم. در این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازیم که چگونه می‌توان با استفاده از لوازم خانگی هوشمند زمین را به جایی امن‌تر و سالم‌تر برای آیندگان تبدیل کنیم. در این مقاله به صورت کلی به بررسی لوازم خانگی هوشمند و به صورت اختصاصی به بررسی لوازم خانگی هوشمند ال‌جی خواهیم پرداخت. نزدیک به 50 سال از اختصاص یک روز در تقویم به نام روز زمین می‌گذرد. باید به یاد داشته باشیم که نه تنها در روز زمین بلکه در تمامی زمان‌ها و مکان‌ها همه‌ی فعالیت‌های خود را محدود به سالم ماندن زمین و حفظ  سلامتی زمین نماییم. یکی از این راهکارها استفاده از لوازم خانگی هوشمند و مقرون به صرفه برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی است. با استفاده از این وسایل علاوه بر اینکه در مصرف مواد اولیه صرفه‌جویی می شود میزان مصرف انرژی نیز کاهش یافته و محیطی سالم‌تر با آلودگی کم‌تر را خواهیم داشت. به یاد داشته باشیم که ایجاد تغییرات کوچک در طریقه‌ی مصرف و انتخاب وسایل مناسب می‌تواند منجر به نتایج بزرگی شود.

 

خانه‌ی خود را متصل کنید

بسیاری از زمان‌ها ما مقصر هستیم که قبل از اینکه خانه را ترک کنیم چراغ‌ها را خاموش نمی‌کنیم. و یا اینکه فراموش می‌کنیم سیستم تهویه و یا گرمایش منزل را خاموش نماییم. اینگونه حواس پرتی‌های علاوه بر اینکه پول ما را هدر می‌دهد و از نظر اقتصادی به صرفه نیست، موجب اصراف در مصرف انرژی، افزایش مصرف مواد اولیه و آسیب رساندن به زمین می‌شود. گاهی اوقات اقدامات بسیار ساده‌ای می‌تواند نتایج بسیار بزرگی را در پی داشته باشد که از هر نظر بسیار عالی است. لوازم خانگی هوشمند از این ویژگی برخوردار هستند که از هر نقطه‌ای توسط تلفن همراه قابل کنترل هستند. بنابراین می‌تواند از فاصله‌های دور نیز می‌توانید بر لوازم خانگی خود تسلط کامل داشته و آن‌ها را کنترل نمایید. لوازم خانگی هوشمند از سیستم تهویه‌ی هوا گرفته تا ماشین‌های لباسشویی و ظرفشویی با یک برنامه‌ی ساده مانند ThinQ ال‌جی می‌توانند از دور کنترل شوند. این برنامه‌‌ها این امکان را برای شما فراهم می‌کند که ببینید تلویزیون خاموش است یا نه و یا اینکه تنظیمات ویژه‌ای را به تلویزیون انتقال دهید. همچنین می‌توانید کنترل کنید که سیستم تهویه‌ی هوا روشن است یا خاموش. می‌توانید دمای فضا را در نبود خود به وسیله‌ی سیستم تهویه و از راه دور تنظیم نمایید. در ماشین‌های لباسشویی و ظرفشویی می‌توانید چرخه‌های دلخواه را تنظیم نموده و اجرا نمایید و از مصرف بی رویه‌ی انرژی جلوگیری نمایید.

خانه‌ی خود را متصل کنید

 

از لوازم خانگی خود مراقبت کنید

لوازم خانگی زمانی به درستی کار می‌کنند که در مکان مناسب از هر نظر بهینه شده باشند. در این صورت شما می‌توانید از آن‌ها به بهترین شیوه‌ی ممکن استفاده نمایید. سرویس مراقبت از محصولات مشتری Customer Care service از طریق برنامه‌ی  ThinQ قابل دسترسی است. سرویس مراقبت از محصولات مشتری شما را از مشکلات احتمالی دستگاه با خبر می‌کند. این امر موجب افزایش کارایی دستگاه شما شده و از آسیب دیدن آن جلوگیری می‌کند. به عنوان مثال اگر سرویس مراقبت از محصولات مشتری تشخیص دهد که در چرخه ی خشک‌کن ماشین لباسشویی ال‌جی جریان هوا در حال کاهش است، ضمن اینکه اقدامات لازم جهت رفع مشکل و بازگرداندن چرخه را انجام می‌دهد، مشتری را نیز از وجود این مشکل مطلع می‌سازد. یا به عنوان مثال اگر از مواد شوینده بیش از حد استفاده نمایید برای جلوگیری از زیاد کار کردن ماشین لباسشویی، هشدار و دستورالعمل‌های لازم را برای شما ارسال می‌کند. علاوه بر این ماشین لباسشویی در صورت وجود مواد شوینده‌ی زیاد، چرخه‌ی شستشوی اضافی را نیز اعمال می‌کند. تمامی این اقدامات باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی و مواد اولیه می‌شود و میزان خسارات وارده به کره‌ی زمین و محیط اطراف ما کاهش می‌یابد.

از لوازم خانگی خود مراقبت کنید

 

از لوازم خانگی کارآمد استفاده کنید

یکی از معیارهایی که هنگام خرید لوازم خانگی باید به آن توجه کنید میزان مصرف انرژی است. استفاده از وسایلی که میزان مصرف انرژی پایینی دارند، علاوه بر اینکه از نظر اقتصادی به صرفه است باعث کاهش آلودگی نیز می‌شود. بنابراین هنگام خرید لوازم خانگی باید به برچسب انرژی محصولات توجه نمایید. با در نظر گرفتن این موارد می‌توان کمک شایانی به حفظ کره‌ی زمین کرد و در مصرف آب، انرژی و صورت حساب ماهانه نهایت صرفه‌جویی را کرد. ماشین‌ لباسشویی هوشمند TurboWash 360 ال‌جی می‌تواند کمک شایانی به کاهش مصرف آب بنمایید. این ماشین لباسشویی با استفاده از موتور هوشمند AI Direct Drive ضمن اینکه از لباس‌ها محافظت می‌کند، آن‌ها را کاملا تمییز می‌کند. در سیستم‌های تهویه‌ی هوا نیز اقدامات مشابهی صورت گرفته است. در کولر‌ گازی‌های ال‌جی Dual Inverter Compressor ضمن اینکه هوا را بسیار خوب خنک می‌کند، به هیچ عنوان راندمان را فدای مصرف انرژی نکرده و از راندمان بسیار بالایی برخوردار است. با تغییر وسایل منزل به وسایل هوشمند ضمن اینکه زندگی بسیار راحت‌تر می‌شود، قدم بسیار بزرگی نیز در جهت حفظ سیاره‌ی زمین برداشته‌اید.

از لوازم خانگی کارآمد استفاده کنید

پیوستن به باشگاه

در حال حاضر 50 سال از نامگذاری روز زمین می‌گذرد. در طول زمان روز زمین تکامل یافته و راهکارهای جدیدی به صورت آنلاین برای همگان ارئه شده است. شما می‌توانید از طریق تلفن همراه به Earth Day Network’s Earth Challenge 2020 بپیوندید. با عضویت در این باشگاه درس‌های زیادی درباره‌ی مسائل زیست محیطی تاثیرگذار بر منطقه‌ی شما آموزش داده می‌شود که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده نمایید. به عنوان بخشی از روز زمین دیجیتال ابزار‌های آنلاین برای کسب اطلاعات در مورد مسائل زیست محیطی که زمین با آن‌ها رو به رو است در اختیار قرار می‌گیرد. علاوه بر این پاکسازی فردی محیط اطراف یکی از گزینه‌هایی است که باید مد نظر قرار گیرد. اگرچه اختصاص یک روز به نام روز زمین و برگزاری یک جشن با شکوه به تنهایی کافی نیست و ما باید هر روز هوای کره‌ی زمین را داشته باشیم و با اقدامات خود گامی در جهت کمک به سیاره‌ی زمین برداریم.

پیوستن به باشگاه

 

جمع‌بندی:

کره‌ی زمین زادگاه انسان‌ها مکانی برای زندگی ما و نسل آینده است. انسان ضمن استفاده از نعمت‌های فراوان موجود در آن باید در فکر نسل‌های آینده نیز باشد. انسان نباید توسط اقدامات نادرست خود باعث نابودی کرده‌ی زمین و منابع موجود در آن شود. نزدیک به 50 سال قبل یک روز به نام روز زمین برای انجام اقدامات ویژه جهت حفظ کره‌ی زمین نامگذاری شد. باید در نظر داشته باشیم که انجام اقدامات تنها در یک روز کافی نیست و ما بایدهر روز در فکر حفظ کره‌ی زمین و تبدیل آن به مکانی امن‌تر برای آیندگان باشیم. یکی از راه‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کمک به حفظ کره‌ی زمین استفاده از لوازم خانگی هوشمند است. شرکت ال‌جی یکی از شرکت‌های پیشرو در ارائه‌ی لوازم خانگی هوشمند است. لوازم خانگی ارائه شده توسط این شرکت علاوه بر اینکه از کیفیت بالایی برخوردار هستند، کاملا دوستدار محیط زیست بوده و برای زمین کاملا بی‌خطر است. لوازم خانگی هوشمند از راه دور و توسط تلفن همراه قابل کنترل هستند. بنابراین شما از راه دور می‌توانید آن‌ها را کنترل نموده و تنظیمات مربوطه را به دستگاه مورد نظر منتقل نمایید. به عنوان مثال اگر فراموش کرده‌اید سیستم تهویه را خاموش کنید می‌توانید از طریق تلفن همراه آن  را خاموش نمایید. یا اگر لباسشویی و یا ظرفشویی ضمن کار با مشکلی مواجه شود، علاوه بر اینکه سعی در رفع مشکل به وجود آمده می‌نماید شما را از مشکل با خبر می‌کند. بنابراین شما می‌توانید برای رفع مشکل اقدامات لازم را انجام دهید. با استفاده از این امکانات ضمن اینکه کنترل کامل‌تری روی لوازم خانگی دارید به حفظ کره‌ی زمین و ایجاد محیطی امن‌ برای آیندگان نیز کمک شایانی می‌کنید.

 

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیازدهی)

پست های مرتبط