ال جی, ساید‌بای‌ساید ال‌جی, علم و تکنولوژی, یخچال

فناوری InstaView و Door-In-Door یخچال‌های ساید‌بای‌ساید ال‌جی

انسان سال‌های زیادی است که از وسیله‌ای به نام یخچال در زندگی روزمره استفاده می‌نمایید. کار اصلی یخچال پایین آوردن دمای اجسامی است که درون یخچال قرار داده می‌شوند. یخچال‌ها با استفاده از یک چرخه‌ی ترمودینامیکی منظم گرما را از اجسام درون یخچال گرفته و آن را به محیط بیرون پس می‌دهند. با این کار دمای اجسام درون یخچال پایین آمده و زمینه‌ی دیرتر خراب شدن آن‌‌ها فراهم می‌شود. همانطور که اشاره کردیم یخچال با گرفتن گرما از مواد درون یخچال و دادن این گرما به محیط اطراف باعث پایین آمدن دمای مواد درون یخچال می‌شود. علاوه بر اینکه فرایند پایین آوردن دما بسیار مهم است حفظ این دما نیز از اهمیت مضاعفی برخوردار است. یکی از راه‌های جلوگیری از اتلاف انرژی عایق‌بندی بدنه‌ی یخچال‌ است. در یخچال های جدید این مورد بسیار به خوبی رعایت شده است. یکی دیگر از مواردی که باعث اتلاف انرژی می‌شود، تعداد دفعات باز و بسته کردن درب یخچال است. گاهی اوقات شما درب یخچال را باز کرده و دنبال چیزی می‌گردید. همین باز نگه داشتن درب یخچال یکی از راه‌‌های عمده‌ی اتلاف انرژی است.

شرکت ال‌جی در یخچال‌های سایدبای‌ساید خود از دو فناوری InstaView و Door-In-Door استفاده نموده است. این دو فناوری علاوه بر اینکه مصرف انرژی را به طور چشمگیری کاهش می‌دهند، مانع از اتلاف انرژی نیز می‌شوند. فناوری InstaView به صورت یک درب شیشه‌ای خارجی است که با دو بار ضربه زدن به آن روشن می‌شود. با روشن شدن درب می‌توانید داخل آن را ببینید و دنبال چیزی که لازم دارید بگردید. با این اوصاف دیگر نیازی به باز کردن درب نبوده و از اتلاف انرژی جلوگیری می‌شود. این فناوری علاوه بر اینکه مانع از اتلاف انرژی می‌شود زیبایی ویژه‌ای به یخچال می‌دهد. فناوری Door-In-Door به صورت یک درب بیرونی است که با استفاده از یک ضامن کوچک باز می‌شود. در این درب جانبی شما می‌توانید وسایلی که زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرند را نگهداری نمایید. بنابراین با باز کردن این درب انرژی بسیار کمی تلف شده و در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌شود. جلوگیری از اتلاف انرژی علاوه بر اینکه طول عمر یخچال را افزایش می‌دهد، باعث صرفه‌جویی در مصرف مواد اولیه نیز می‌گردد.

فناوری InstaView و Door-In-Door

 

خنک ماندن یخچال و فریزر بدون اتلاف انرژی

همانطور که قبلا اشاره کردیم، فناوری InstaView از یک درب شیشه‌ای تشکیل شده است که به راحتی امکان مشاهده‌ی محتویات داخل یخچال را برای شما فراهم می‌نماید. برای دیدن داخل یخچال کافی است دو بار با انگشت به صفحه‌ی شیشه‌ای یخچال‌های InstaView ال‌جی‌ ضربه بزنید. با این کار صفحه‌ی شیشه‌ای روشن شده و محتویات داخل آن به نمایش گذاشته می‌شود. با دیدن محتویات داخل می‌توانید مکان چیزی که لازم دارید را پیدا کنید و با کم‌ترین میزان اتلاف انرژی به آن دسترسی داشته باشید. همانطور که دقت کردید با استفاده از فناوری InstaView اتلاف انرژی به حداقل میزان ممکن رسیده است. با کمک این فناوری علاوه بر اینکه میزان اتلاف انرژی به مقدار قابل توجهی کاهش می‌یابد، زیبایی یخچال نیز دو چندان شده است. صفحه‌ی شیشه‌ای فناوری InstaView ساید‌بای‌ساید ال‌جی زیبایی خیره کننده‌ای به یخچال بخشیده است و همین امر باعث می‌شود دکوراسیون آشپزخانه‌ی شما متحول شده و جلوه‌ای ویژه و مدرن به آن ببخشد.

یکی دیگر از فناوری‌هایی که برای کاهش اتلاف انرژی استفاده شده است فناوری Door-In-Door می‌باشد. همانطور که قبلا اشاره کردیم این فناوری به صورت یک درب خارجی در یخچال‌های ساید بای ساید ال‌جی تعبیه شده است. از این درب می‌توان برای نگه‌داری وسایل ضروری و وسایلی که زیاد با آن‌های کار دارید استفاده نمود. با استفاده از این درب برای دسترسی به لوازم ضروری نیازی نیست هر بار درب اصلی یخچال را باز نمایید. تنها با باز کردن درب خارجی می‌توانید به لوازم ضروری دسترسی پیدا کنید. به کمک فناوری Door-In-Door چون تعداد دفعات باز کردن درب اصلی کم شده است، بنابراین میزان اتلاف انرژی به مقدار قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد و در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌شود. با استفاده از این دو فناوری و دیگر فناری‌های بکار رفته نظیر کمپرسور اینورتر خطی در یخچال‌های ساید‌بای‌ساید ال‌جی میزان اتلاف انرژی به حداقل رسیده و تا مقدار بسیار بالایی در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌شود.

خنک ماندن یخچال و فریزر بدون اتلاف انرژی

ترکیب دو فناوری InstaView و Door-In-Door تا نزدیک به 41 درصد مصرف انرژی را نسبت به یخچال‌های معمولی کاهش می دهد. در فیلم‌های زیر فناوری‌های InstaView و Door-In-Door توضیح داده شده است و همچنین مکانیزم کاهش اتلاف انرژی و افزایش بازده نیز به اختصار بررسی شده است. با مشاهده‌ی این دو فیلم می‌توانید دید بهتری نسبت به فناوری‌های InstaView و Door-In-Door پیدا نمایید.

 

چشم‌اندازی تازه

به وسیله‌ی فناوری‌های InstaView و Door-In-Door دیدن داخل یخچال و دسترسی به مواد غذایی بیش‌تر از همیشه آسان‌تر شده‌است. این فناوری‌ها کار کردن با یخچال را بسیار ساده‌تر و راحت‌تر کرده است. شما تنها با دو بار ضربه زدن به صفحه‌ی شیشه‌ای می‌توانید از فناوری InstaView بهره بگیرید. با روشن شدن صفحه‌ی یخچال دیدن محتویات داخل و دسترسی به آن میسر می‌شود. تا این جای کار هیچ گونه اتلاف انرژی صورت نگرفته و دما و رطوبت داخل یخچال به خوبی حفظ شده است. پس از دیدن محتویات یخچال می‌توانید مواد غذایی که لازم دارید را شناسایی کرده و با کم‌ترین میزان اتلاف انرژی به آن‌ها دسترسی داشته باشید. فناوری Door-In-Door نیز این امکان را فراهم نموده است که برای دسترسی به مواد غذایی ضروری هر بار درب اصالی یخچال را باز نکنید. وقتی درب اصلی یخچال زیاد باز و بسته نشود اتلاف انرژی به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش یافته و در مصرف انرژی تا مقدار بسیار زیادی صرفه‌جویی می‌شود. با فناوری‌های نوین یخچال‌های سایدبای‌ساید ال‌جی زندگی بیش‌تر از همیشه ساده و راحت شده است.

چشم‌اندازی تازه

 

طراوت و تازگی بیش‌تر

بدنه‌ی یخچال‌های سایدبای‌ساید ال‌جی بسیار به خوبی عایق‌بندی شده است. همین امر موجب شده است که اتلاف انرژی به حداقل مقدار ممکن رسیده باشد. با استفاده از این عایق‌بندی اصولی و بسیار دقیق اتلاف انرژی به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش یافته و مواد غذایی برای مدتی طولانی‌تر طراوت و تازگی خود را حفظ می‌کنند. همانطور که اشاره کردیم یکی دیگر از مواردی که اتلاف انرژی را افزایش داده و باعث تلف شدن هوای سرد تولید شده به وسیله‌ی یخچال می‌شود تعداد دفعات باز کردن درب یخچال است. فناوری InstaView این امکان را فراهم نموده است که شما بدون باز کردن درب یخچال محتویات آن را مشاهده نمایید. یعنی نیازی نیست که درب یخچال را باز نگه داشته و دنبال لوازم مورد نیاز خود بگردید. از بیرون و بدون باز کرن درب یخچال نیز می‌توان این کار را انجام داد. همین کار ساده تا نزدیک به 41 درصد اتلاف انرژی را کاهش داده و از تغییر ناگهانی دمای مواد غذایی هنگام باز و بسته کردن درب یخچال جلوگیری می‌نمایید. وقتی دمای مواد غذایی ثابت مانده و تغییر نکند طراوت و شادابی را بیش‌تر از همیشه به ارمغان می‌آورد. به کمک فناوری‌های نوین به کار رفته در یخچا‌ل‌های ساید‌بای‌ساید ال‌جی مواد غذایی تازه و با طراوت همیشه در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

طراوت و تازگی بیش‌تر

 

فضای ذخیره‌سازی بزرگ

یخچال‌های ساید بای ساید ال‌جی فضای بسیار زیادی برای ذخیره‌سازی مواد غذایی دارند. این فضا در مدل‌های مختلف متفاوت بوده و بسته به مدل یخچال تغییر می‌کند. اما به صورت کلی تمامی آن‌ها نسبت به یخچال‌های معمولی فضای بسیار بیش‌تری را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. به کمک این یخچال‌ها می‌توانید حجم بالایی از مواد غذایی را درون آن‌ها نگه دارید و مواد غذایی تازه و با طراوت همواره در دسترس شما قرار خواهد گرفت. طراحی منحصر به فرد و فناوری های به کار رفته امکان ایجاد چنین فضای ذخیره‌سازی بزرگی را فراهم نموده است. یکی از فناوری‌هایی که امکان ایجاد فضای بزرگ ذخیره‌سازی را فراهم نموده است فناوری Door-In-Door است. به کمک این فناوری فضای درب خارجی به دو قسمت تقسیم شده و همین امر امکان ایجاد فضای بیش‌تر را فرام نموده است. این فضا به این صورت است که با باز کردن درب بیرونی و بدون باز کردن درب اصلی می‌توانید به یک فضای ذخیره‌سازی دسترسی پیدا کنید. این فضا در قسمت بیرونی درب اصلی طراحی شده است. یکی دیگر از مزیت‌هایی که فناوری Door-In-Door دارد صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش اتلاف انرژی است. چون می‌توان از این فضا برای نگهداری مواد ضروری استفاده نمود دیگر نیازی نیست درب اصلی زیاد باز و بسته شود. و  اتلاف انرژی به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

فضای ذخیره‌سازی بزرگ

 

نتیجه‌گیری:

یکی از معیار‌هایی که هنگام خرید لوازم خانگی مورد توجه قرار می‌گیرد، میزان مصرف انرژی است. به ویژه در یخچال‌ها انرژی مصرفی همراه با میزان اتلاف انرژی بسیار مورد توجه شرکت‌های سازنده و استفاده کنندگان است. شرکت‌های سازنده‌ی لوازم خانگی همواره دنبال این بوده‌اند که یخچالی با بازدهی بالا، مصرف انرژی کم و اتلاف انرژی پایین بسازند. شرکت کره‌ای الجی جزو شرکت‌های پیشرو در این زمینه بوده است. محصولات تولیدی توسط این شرکت علاوه بر اینکه از کیفیت بسیار بالایی برخودار هستند، دارای قیمت مناسبی نیز می‌باشند. فناوری‌های InstaView و Door-In-Door، دو مورد از فناوری‌هایی است که شرکت ال‌جی برای کاهش اتلاف انرژی از آن‌ها استفاده نموده است. این دو فناوری روی هم رفته تا نزدیک به 41 درصد اتلاف انرژی را کاهش می‌دهند. فناوری Door-In-Door به صورت یک درب خارجی روی درب اصلی یخچال تعبیه شده است که از آن می‌توان برای نگهداری مواد غذایی ضروری استفاده نمود. با استفاده از این درب دیگر نیازی نیست برای دسترسی به مواد غذایی ضروری هر بار درب اصلی را باز و بسته کنید و اتلاف انرژی به میزان قابل توجهی نیز کاهش می‌یابد. فناوری دیگر یعنی InstaView به صورت یک صفحه‌ی شیشه‌ای است که با دو بار ضربه زدن به آن صفحه روشن شده و شما می‌توانید محتویات داخل یخچال را مشاهده نمایید. با روشن شدن صفحه دیگر نیازی نیست که درب یخچال را باز کنید. و می‌توانید از داخل صفحه‌ی شیشه‌ای محتوپات را مشاهده و مکان آن‌ها را مشخص نمایید. و سریعا مواد غذایی مورد نیاز را برداشته و درب را ببندید. با این کار نیز اتلاف انرژی تا مقدار زیادی کاهش می‌یابد. شما می‌توانید یخچال‌های ساید‌بای‌ساید الجی را با قیمت بسیار مناسبی از فروشگاه اینترنتی بانه اسمارت تهیه نمایید.

 

 

 

 

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیازدهی)

پست های مرتبط