ال جی, علم و تکنولوژی

پردازنده‌ی هوشمند α9، مغز متفکر تلویزیون‌های OLED ال‌‌جی

پردازنده‌ی هوشمند α9، مغز متفکر تلویزیون‌های ال‌‌جی

در مطالب قبلی در مورد پردازند‌ه‌ی هوشمند α7 تلویزیون‌های ال‌جی به بحث پرداختیم. در ادامه‌ی این مطلب می‌خوایم به پردازنده‌ی α9 بپردازیم. همانطور که قبلا نیز گفته شد کار اصلی پردازنده‌ها ارتقای کیفیت تصویر و کاهش نویز تصاویر است. علاوه بر این پردازنده‌های شرکت ال‌جی صدای محتوا را نیز بررسی نموده و آن‌ها را تقویت می‌نماید. علاوه بر تقویت صدا، کیفیت نیز افزایش یافته و شما صدایی بسیار با کیفیت و فراگیر را تجربه خواهید نمود.

پردازنده‌ی هوشمند α9 به طور انحصاری برای تلویزیون‌های OLED ال‌جی(از جمله سری‌های W8 ،G8 ،E8 ،C8) طراحی شده است. پردازنده‌ی هوشمند α9 ال‌جی تصاویری بسیار غنی، با کیفیت و وضوح بالا و کاملا واقع گرایانه را تولید می‌کند. این تراشه تاکنون پیشتاز پردازنده‌های ال‌جی بوده و قدرتمندترین پردازنده‌ی تولید شده توسط شرکت ال‌جی است. به کمک این پردازنده تصاویر نمایش داده شده توسط تلویزیون‌های OLED ال‌جی بسیار با کیفیت بوده و شما از تمامی زوایا که به تلویزیون نگاه می‌کنید تصویری کاملا یکنواخت و با کیفیت را دریافت می کنید.

 

 

در هسته‌ی پردازنده‌ی هوشمند α9 ال‌جی یک فرایند چهار مرحله‌ای در جریان است. در پردازنده‌های دیگر امر تقویت کیفیت تصویر طی یک فرایند دو مرحله‌ای صورت می‌گرفت. اما در پردازنده‌ی هوشمند α9 این کار در طول 4 مرحله انجام می‌شود. در طی این مراحل نویز تصاویر کاهش یافته و تصاویری خارق‌العاده با کیفیت بالا تولید می‌‌شود. الگوریتم به کار رفته در پردازنده‌ی α9 امکان اصلاح بیشتر دانه‌های موجود در تصویر و کاهش هرچه بیشتر نویز را فراهم می‌سازد. این الگوریتم باعث شفافیت هرچه بیشتر تصاویر شده و تصاویری بدیع، پویا و با عمق زیاد را ارائه می‌دهد. در ادامه به بررسی بیشتر الگوریتم چهار مرحله‌ای ارتقای کیفیت تصویر خواهیم پرداخت.

پردازنده‌ی ال‌جی - تلویزیون ال‌جی - تلویزیون OLED ال‌جی - خرید از بانه

همانطور که گفتیم پردازنده‌ی هوشمند α9 ال‌جی طی یک الگوریتم چهار مرحله‌ای نویز را کاهش داده و  کیفیت تصاویر را ارتقا می‌دهد. در شکل زیر می‌توان تفاوت تصاویر تشکیل شده به وسیله‌ی پردازنده‌ی α9 و پردازنده‌های معمولی دو مرحله‌ای را دید.

پردازنده‌ی ال‌جی - تلویزیون ال‌جی - تلویزیون OLED ال‌جی - خرید از بانه

 

مرحله‌ی اول

تقویت کننده وضوح مبتنی بر فرکانس

پردازنده‌ی α9 ال‌جی در این مرحله لبه‌های جسم در تصویر را برجسته کرده و جزئیات و بافت‌های جسم را تقویت می‌کند. این کار باعث ایجاد عمق بیشتر در تصاویر شده و تصاویر بیشتر از همیشه به واقعیت نزدیک می‌شوند. در این مرحله نمایش جزئیات تقویت شده و شما تصاویری کاملا واقعی را دریافت خواهید نمود.

پردازنده‌ی ال‌جی - تلویزیون ال‌جی - تلویزیون OLED ال‌جی - خرید از بانه

 

مرحله‌ی دوم

تقویت کننده عمق تصاویر

در این مرحله پردازنده هوشمند α9  ال‌جی با دقت بسیار بالایی شیء اصلی را از مابقی اجزای تصویر جدا کرده و بافت‌ها و لبه‌های آن را به دقت بررسی می‌کند. سپس قسمت‌های جدا شده به صورت جداگانه پردازش می‌شود. تا تشخیص آن راحت‌تر بوده و اجزا و لبه‌های آن واضح‌تر و برجسته‌تر جلوه دهد. تمامی این کارها درک شما از تصویر را افزایش داده و عمق تصویر بیشتر نمایان می‌شود. با انجام این کار‌ها جزئیات پنهان در تصویر بیشتر مشخص شده و تصاویر با کیفیتی بالاتر به نمایش گذاشته  می‌شوند.

پردازنده‌ی ال‌جی - تلویزیون ال‌جی - تلویزیون OLED ال‌جی - خرید از بانه

 

مرحله‌ی سوم

دقت رنگ بسیار بالا

پردازنده هوشمند α9 تلویزیون‌های ال‌جی از مجموعه رنگ‌های بسیار بیشتری استفاده می‌نماید. در این پردازنده از جدولی با تقریبا 7.3 برابر تنوع رنگ بیشتری نسبت به تلویزیون‌های معمولی استفاده شده است. و این بدان معنی است که برای تشکیل تصویر از رنگ‌های بشتری بهره برده و تصاویر بیشتر از همیشه به واقعیت نزدیک می‌شوند. در شکل زیر می‌توانید تفاوت دو تصویر تشکیل شده توسط تلویزیون‌های معمولی و تلویزیون‌های دارای پردازنده‌ی هوشمند α9 ال‌جی را با هم و با تصویر واقعی مقایسه کنید. همانطور که مشاهده می‌کنید تصویر تشکیل شده توسط پردازنده‌ی هوشمند α9 بسیار واقعی بوده و ترکیب رنگ‌بندی آن با واقعیت تفاوت چندانی ندارد.

 

پردازنده‌ی ال‌جی - تلویزیون ال‌جی - تلویزیون OLED ال‌جی - خرید از بانه

 

مرحله‌ی چهارم

نرخ فریم بالا(HFR)

پردازنده هوشمند α9 ال‌جی می‌تواند محتوایی تا 120 فریم بر ثانیه را پخش کند. بنابراین در تصاویر با سرعت بالا نیز لرزش تصویر حذف شده و تصویری کاملا یکنواخت و صاف ارائه می‌شود. شما می‌توانید حرکت‌های سریع نظیر فیلم‌های ورزشی، فیلم‌های اکشن و بازی‌ها را بدون لرزش تصویر و بسیار با کیفیت تماشا کنید. با استفاده از پردازنده هوشمند α9 ال‌جی شما تماشای تصاویر با کیفیت و رزولوشن زیاد همراه با نرخ فریم بالا را تجربه خواهید نمود. در شکل زیر دو تصویر با نرخ فریم‌های 120 و 60 فریم بر ثانیه با مقایسه شده است.

پردازنده‌ی ال‌جی - تلویزیون ال‌جی - تلویزیون OLED ال‌جی - خرید از بانه

 

جمع‌بندی:

تلویزیون‌های ال‌جی از جمله‌ی تلویزیون‌های با کیفیت و قیمت مناسب موجود در بازار هستند. تعداد زیادی از تلویزیون‌های ال‌جی از هوش مصنوعی و پردازنده‌های قدتمند تصویر استفاده می‌کنند. یکی از این پردازنده‌ها پردازنده‌ی هوشمند α9 است. این پردازنده در تلویزیون‌های OLED ال‌جی مورد استفاده قرار گرفته است. این پردازنده هنگام تماشای تلویزیون کیفیت تصاویر نمایش داده شده را افزایش داده و نویز موجود در تصاویر را به حداقل می‌رساند. بنابراین شما تصاویری بسیار زیبا و با کیفیت بالا را دریافت خواهید نمود.

از دیگر کارهای این پردازنده ارتقای کیفیت صدای خروجی و تقویت آن تا حدود صدای خروجی یا سینمای خانگی 5.1 کانال است. علاوه بر تقویت صدا این پردازنده دارای سنسورهایی برای تشخیص میزان روشنایی محیط است. همچنین صدای خروجی را با استفاده از نوع محیط بهینه کرده و شما در هر محیطی که از تلویزیون استفاده می کنید، تلویزین بهترین بازدهی را خواهد داشت. با تمام این اوصاف تلویزیون‌های ال‌جی گزینه‌ی بسیار مناسبی برای خرید و استفاده می‌باشند. این تلویزیون‌ها علاوه بر اینکه از کیفیت بسیار بالای برخوردار هستند از نطر اقتصادی نیز به صرفه می‌باشند. شما می‌توانید با اطمینان خاطر این تلویزیون‌ها را با قیمتی بسیار مناسب از فروشگاه اینترنتی بانه اسمارت تهیه نمایید.

 

 

 

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیازدهی)

پست های مرتبط