سونی, علم و تکنولوژی

پردازنده‌ی X1 تلویزیون‌های سونی(™4K HDR Processor X1)

پردازنده‌ی X1 تلویزیون‌های سونی

 4K HDR Processor X1 & 4K HDR Processor Extreme X1

شرکت ژاپنی سونی یکی از شرکت‌های پیشتاز در زمینه‌ی طراحی و تولید تلویزیون‌های با طراحی زیبا و کیفیت بالای تصویر است. شرکت سونی در تلویزیون‌های 4K خود از پردازنده‌ی ™4K HDR Processor X1 و در تلویزیون‌های رده بالاتر از پردازنده‌ی پیشرفته‌ی 4K HDR Processor X1™ Extreme استفاده کرده است. این پردازنده از سرعت و دقت بسیار بالایی برای پردازش و نمایش تصاویر برخوردار است. پردازنده‌های شرکت سونی با دقت هرچه بیشتر پیکسل‌های تصاویر را بررسی نموده، آن‌ها را ویرایش کرده و تصاویر را با کیفیت بسیار بالا به نمایش می‌گذارند. تلویزیون‌های سونی هر چیزی را که شما تماشا می‌کنید با کیفیتی بسیار بالاتر ارائه می‌دهند. فناوری‌های پیشرفته‌ی افزایش جزئیات و کاهش نویز، تصاویری بسیار شگفت انگیز و واقعی را ارائه داده که شما از تماشای آن‌ها لذت خواهد برد. برگ برنده‌ی شرکت سونی برای تولید تصاویر 4K HDR با کیفیت بسیار بالا استفاده از پردازشگر قدرتمند X1 در تلویزیون‌های سونی است. این پردازنده با استفاده از الگوریتم‌های پیشرفته برای کاهش نویز و افزایش شفافیت، تصاویری با وضوح بالا و فوق العاده زیبا تولید می کنند.

سونی - خرید از بانه - تلویزیون 4K سونی- تلویزیون سونی - پردازنده‌ی X1سونی - خرید از بانه - تلویزیون 4K سونی- تلویزیون سونی - پردازنده‌ی X1

یک تراشه با کارایی واقعی

پردازنده‌ی 4K HDR Processor X1 با استفاده از فناوری‌های جدید مبتنی بر شیٔ تصاویری با وضوح بسیار بالا و درخشندگی زیاد تولید می‌کند. بنابراین شما می‌توانید تصاویری واقعی با سطح درخشندگی بالا و رنگ‌هایی زنده را تماشا کنید.

 

قدرت، کارایی و زیبایی بیشتر

پردازنده‌ی جدید شرکت سونی یعنی 4K HDR Processor X1™ Extreme در یک زمان واقعی تا نزدیک به 40 درصد سرعت بیشتری داشته و از کیفیت بالاتری برخوردار است. بنابراین هر چیزی که شما تماشا می کنید با کیفیت بسیار بالا نزدیک به HDR به نمایش می‌گذارد.

 

 ویژگی‌های کلیدی پردازنده‌‌های شرکت سونی

سونی - خرید از بانه - تلویزیون 4K سونی- تلویزیون سونی - پردازنده‌ی X1سونی - خرید از بانه - تلویزیون 4K سونی- تلویزیون سونی - پردازنده‌ی X1سونی - خرید از بانه - تلویزیون 4K سونی- تلویزیون سونی - پردازنده‌ی X1

4K Processor X1

تقویت کننده کنتراست پویا

نقشه برداری دقیق رنگ

 

 

 

 

4K HDR Processor X1

حذف کننده HDR مبتنی بر شیء

نقشه‌برداری پیکسل 4K HDR

تقویت کننده کنتراست پویا

 

 

 

4K HDR Processor X1 Extreme

حذف کننده HDR مبتنی بر شیء

نقشه‌برداری پیکسل 4K HDR

پردازش پایگاه داده دوگانه

تقویت کننده کنتراست پویا

نقشه برداری دقیق رنگ

 

بیشتر از همیشه به واقعیت نزدیک شوید

حذف کننده‌ی HDR مبتنی بر شیء

به کمک پردازنده‌های قدرتمند شرکت سونی شما می‌توانید همه چیز را با محتوای نزدیک به 4K HDR تماشا کنید. می‌توانید بافت‌های پنهان روی گل‌ها، حاشیه‌های کوهستان، عمق واقعی ابرها و حیاط وحش را با کنتراست بسیار بالا، رنگ‌های طبیعی و بسیار واقع بینانه نماش دهید. در دو شکل زیر می‌توانید تفاوت بین تصویر تولید شده با استفاده از حذف کننده‌ی HDR مبتنی بر شئ و بدون استفاده از حذف کننده‌ی HDR مبتنی بر شئ با هم مقایسه کنید.

سونی - خرید از بانه - تلویزیون 4K سونی- تلویزیون سونی - پردازنده‌ی X1

بدون حذف کننده‌ی HDR مبتنی بر شئ

سونی - خرید از بانه - تلویزیون 4K سونی- تلویزیون سونی - پردازنده‌ی X1

با حذف کننده‌ی HDR مبتنی بر شئ

 

واقعی‌تر شدن رنگ و کنتراست تصویر

با استفاده از حذف کننده‌ی HDR مبتنی بر شئ رنگ‌های تولیدی در اشیاء مجزا بر روی صفحه نمایش تجزیه و تحلیل شده و کنتراست در بهترین حالت ممکن بهینه می‌شود. در تلویزیون‌های معمولی کنتراست طی یک منحنی سیاه و سفید تنظیم می‌شود و کیفیت تصاویر تعریف آنچنانی ندارد. از آنجایی که کیفیت اشیاء به صورت جداگانه از بین می‌رود تلویزیون‌های سونی به کمک پردازنده‌ی پر قدرت X1 عمق و بافت‌های تصاویر را بازسازی نموده و تصاویری بسیار واقعی را ارائه می‌دهند. در شکل زیر چگونگی ارتقای کیفیت تصاویر با در نظر گرفتن جزئیات را مشاهده می کنید.

سونی - خرید از بانه - تلویزیون 4K سونی- تلویزیون سونی - پردازنده‌ی X1

 

باندینگ کمتر برای دستیابی به یک تصویر یکنواخت

Super Bit Mapping 4K HDR

در یک غروب خورشید هزاران سایه و درجه‌بندی نور وجود دارد. تلویزیون‌های سونی با استفاده از ویژگی Super Bit Mapping 4K HDR تمامی این جزئیات را آشکار می کنند. تلویزیون‌های سونی با استفاده از قدرت بالای پردازنده‌ی X1 تصاویر را همانگونه که شما در واقعیت می‌بینید به نمایش می‌گذارند. این تلویزیون‌ها برخلاف تلویزیون‌های معمولی باندینگ موجود در تصاویر را حذف نموده و تصاویری بسیار یکنواخت و واقعی را تولید می‌کنند. در شکل زیر تصاویر تولید شده در تلویزیون‌های معمولی با تلویزیون‌های دارای پردازنده‌ی X1 سونی پس از پردازش 14 بیتی سیگنال با هم مقایسه شده است.

سونی - خرید از بانه - تلویزیون 4K سونی- تلویزیون سونی - پردازنده‌ی X1

 8Bit Source

سونی - خرید از بانه - تلویزیون 4K سونی- تلویزیون سونی - پردازنده‌ی X1

After 14 Bit Processing

 

صحنه‌هایی با 64 برابر دقت رنگ بیشتر

پردازش 14 بیتی سیگنال توسط پردازنده‌ی قدرتمند X1 شرکت سونی باعث تجزیه‌ی نوار‌های تشکیل‌ دهنده‌ی تصویر شده و تصویر خروجی را بسیار یکنواخت می‌کند. بنابراین تصاویر تشکیل شده از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و کاملا زنده به نظر می‌رسند. این پردازنده به طور موثر درجه‌بندی بین سایه‌ها را کاهش داده و موجب یکنواختی هرچه بیشتر تصویر خروجی می‌گردد. درجه‌بندی معادل پردازش 14 بیتی 64 برابر دقت بیشتری نسبت به پردازش 8 بیتی تلویزیون‌های معمولی دارد. و این به معنی افزایش دقت تصاویر و افزایش رنگ‌بندی به کار رفته در تشکیل تصاویر است. در شکل زیر چگونگی افزایش دقت رنگ‌های به کار رفته و یکنواختی هرچه بیشتر تصاویر توسط پردازنده ی X1 شرکت سونی شرح داده شده است.

سونی - خرید از بانه - تلویزیون 4K سونی- تلویزیون سونی - پردازنده‌ی X1

 

بانک اطلاعاتی قوی برای کاهش نویز و افزایش جزئیات تصاویر

پردازشگرهای X1 شرکت سونی از یک بانک اطلاعاتی بسیار قوی برای کاهش نویز در تصویر و تمیز کردن هر چه بیشتر تصاویر استفاده می‌کنند. بانک اطلاعاتی این پردازشگرها دوتایی است. بانک اطلاعاتی اول نویز تصاویر را کاهش داده و دومی وضوح تصویر ار افزایش می‌دهد. این دو پایگاه داده‌ی قدرتمند به طور همزمان کار کرده و کیفیت تصاویر و وضوح تصویر را افزایش می‌دهند. هر پایگاه اطلاعاتی ده‌ها هزار مرجع دارد که از تجربه‌ی شرکت سونی در تولید فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی کسب نموده است، استفاده می‌نماید. در دو شکل زیر تصاویر معمولی و تصاویر تولید شده توسط پردازشگر دو مرحله‌ای شرکت سونی با هم مقایسه شده است.

سونی - خرید از بانه - تلویزیون 4K سونی- تلویزیون سونی - پردازنده‌ی X1

پس از پزردازش دو مرحله‌ای

سونی - خرید از بانه - تلویزیون 4K سونی- تلویزیون سونی - پردازنده‌ی X1

معمولی

همانطور که گفتیم پردازنده‌ی X1 سونی طی یک فرایند دو مرحله‌ای کیفیت تصاویر را ارتقا می بخشد. این دو مرله را می‌توان به شرح زیر توضیح داد.

1- بانک اطلاعاتی کاهش نویز

بانک اطلاعاتی اول نویز‌های موجود در تصاویر را شناسایی نموده و آن را با اطلاعات موجود در بانک مقایسه می‌کند. با توجه به نوع نویز موجود در تصاویر آن‌ها را کاهش داده و تصاویری بسیار با کیفیت با حداقل نویز موجود را ارائه می‌دهد.

2- بانک اطلاعاتی ارتقای کیفیت

بانک اطلاعاتی دوم شامل اطلاعاتی مربوط  به قبل و بعد از ارتقای کیفیت تصاویر است. پردازنده‌ی سونی از این اطلاعات برای ارتقای سیگنال استفاده نموده و تصاویری بسیار واقعی را تولید می‌کند.

در شکل زیر این فرایند دو مرحله‌ای ارتقای تصویر شرح داده شده است.

سونی - خرید از بانه - تلویزیون 4K سونی- تلویزیون سونی - پردازنده‌ی X1

 

جمع‌بندی

همانطور که اشاره کردیم تلویزیون‌های سونی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و تصاویر را در بهینه‌ترین حالت ممکن به نمایش می‌گذارند. در بیشتر تلویزیون‌های 4K این شرکت از دو پردازنده‌ی قدرتمند ™4K HDR Processor X1 و 4K HDR Processor X1™ Extreme استفاده شده است. این دو پردازشگر قدرتمند با کیفیت هر‌چه بیشتر طی یک فرایند دو مرحله‌ای تصاویر را بررسی نموده و در بهترین حالت ممکن بهینه کرده و به نمایش می‌گذارند. علاوه بر این در این تلویزیون‌ها دو فناوری ™X-Reality PRO و ™4K X-Reality PRO تصاویری بسیار زیبا و چشم نواز تولید می‌کنند. در پایان می‌توان گفت که تلویزیون‌های سونی گزینه‌ی مناسبی برای خرید و استفاده است. این تلویزیون‌ها علاوه بر اینکه قیمت نسبتا مناسب دارند از کیفیت بسیار بالایی نیز برخوردار هستند. شما می‌تواید تلویزیون‌های سونی را از فروشگاه اینترنتی بانه اسمارت تهیه نموده و از کیفیت و اصلی بودن آن‌ها اطمینان خاطر حاصل فرمایید.

 

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیازدهی)

پست های مرتبط